Z porównania tych kosztów wyłaniają się główne uwarunkowania stanowiące finansowe bariery przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce. Aktywizacja innowacyjności i przedsiębiorczości podmiotów gospodarczych w Polsce powinna należeć do kluczowych aspektów polityki gospodarczej i strategii rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Procesy innowacyjne generują wzrost synergii i korelacji między zmieniającymi się czynnikami otoczenia bliższego i dalszego modyfikującymi działalność przedsiębiorstw i instytucji finansowych.
Bez rozwoju innowacyjności w Polsce nie mamy szans aby dogonić kraje wysoko rozwinięte i na zawsze zostaniemy gospodarczym wasalem tych krajów które Nas pod tym względem wyprzedziły o kilkadziesiąt lat. Bez rozwoju dużych projektów inwestycyjnych i wspierania innowacyjności w Polsce nie mamy szans aby zaktywizować wzrost gospodarczy w Polsce.
Aktywizacja innowacyjności powinna być integralnym, jednym z istotniejszych składowych pro rozwojowej polityki społeczno-gospodarczej w Polsce.
W związku z powyższym znaczące zmniejszenie tych kosztów w Polsce mogłoby być istotnym czynnikiem zwiększającym zakres przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce w kolejnych latach.
dr Dariusz Prokopowicz
twitter.com/DProkopowicz
Międzynarodowy Instytut Innowacji
www.facebook.com/miedzynarodowyinstytutinnowacji
Źródło danych w tabeli:
#kosztydziałalności #przedsiębiorczość #kosztywfirmie #barieryprzedsiębiorczości #interwencjonizm #PolskaGospodarka #rynekpracy #gospodarka #innowacje #rozwój #postęp #technologia #przedsiębiorczość #innowacyjność #podmiotygospodarcze #ekonomia #społecznogospodarczy #Polska #Europa #WielkaBrytania #ekonomiaspołeczna #społecznagospodarka
#KlubDyskusyjny #MerytorycznaDebata #DariuszProkopowicz #MiędzynarodowyInstytutInnowacji #MII