WŁADZE INSTYTUTU |
Dr Sylwia Gwoździewicz – Prezes Zarządu
sylwiagwozdziewicz@gmail.com
Doktor prawa. Absolwentka menadżerskich studiów podyplomowych w zakresie „Menadżera Innowacji” (Szkoła Główna Handlowa) oraz „Zarządzania Zasobami Ludzkimi” (Uniwersytet Warszawski). Od 2018 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Specjalista ds. społeczno-gospodarczej potrzeby włączania kwalifikacji rynkowych do ZSK. Od 2018 r. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Ekspert w ramach programu POIR. Od 2017 r. w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – Ekspert w ramach programu POIR w obszarze kryteriów naukowo-technologicznych oraz gospodarczo-biznesowych innowacyjnych projektów dotyczących cyberbezpieczeństwa sieci i systemów. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny i menedżer. Założycielka i Prezes Międzynarodowego Instytutu Innowacji Nauka–Edukacja–Rozwój w Warszawie. Współpracuje naukowo i dydaktycznie z polskimi i zagranicznymi uniwersytetami. W latach 2004-2016 zajmowała różne stanowiska we władzach uczelni (m.in. Dyrektora Instytutu Nauk Medycznych; Dyrektora Instytutu Nauk Społecznych; Kanclerza). W pracy eksperckiej, naukowej oraz praktycznej zajmuje się przede wszystkim cyberprzestępczością, cyberbezpieczeństwem; ochroną danych osobowych i prywatności w cyberprzestrzeni; wdrażaniem i prawnymi aspektami ochrony własności intelektualnej i tajemnicy przedsiębiorstwa w działalności organizacji; współpracą jednostek naukowych z biznesem i gospodarką w zakresie działalności badawczo-rozwojowej oraz różnymi kwestiami zarządzania zasobami ludzkimi. Redaktor naczelna czasopism naukowych: “International Journal of Legal Studies” oraz “International Journal of New Economics and Social Sciences”. Recenzent naukowy: czasopisma Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pt. „Kortowski Przegląd Prawniczy”; czasopisma Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego pt. „Problemy Współczesnej Kryminalistyki”; czasopisma Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie będącą jednostką organizacyjną Służby Więziennej „Przegląd Więziennictwa Polskiego”. Autorka i współautorka ponad 140 polskich i zagranicznych artykułów i monografii naukowych.
Magdalena Rzodkiewicz – Członek Zarządu
Dyrektor ds. badań i rozwoju Europejskiego Forum Prawa i Edukacji w Warszawe . Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki. Swoje doświadczenie w dziennikarstwie zdobywała m.in. w redakcji internetowego wydania dziennika Polska The Times. Karierę zawodową związała z badaniami poświęconymi jakości kształcenia i ochronie własności intelektualnej przeprowadzanymi w ośrodkach akademickich. Realizuje projekty i szkolenia z zakresu kontroli oryginalności tekstów oraz tworzenia elektronicznych repozytoriów, opierając się na doświadczeniu zdobytym w Fundacji im. Augustina-Jeana Fresnela oraz w firmie Plagiat.pl.
CZŁONKOWIE ORGANÓW KOLEGIALNYCH INSTYTUTU
|
Dr Dariusz Prokopowicz – Przewodniczący Rady Programowej
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii (specjalność: ekonomika, organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem). Absolwent Wydziału Ekonomicznego SGGW w Warszawie. Absolwent studiów podyplomowych Master of Business Administration (w zakresie zarządzania i ekonomii, Warszawska Szkoła Wyższa z siedzibą w Otwocku w ramach partnerstwa z niemiecką uczelnią Fachhoschule z Bielefeldu). Absolwent studiów podyplomowych Finanse i rachunkowość (Wyższa Szkoła Biznesu i Zarządzania w Ciechanowie) Zajmowane stanowiska kierownicze: IX.2014-IX.2015 Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Nauk Społecznych w Otwocku; IX.2013-VIII.2014 Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, WSBiZ w Ciechanowie; X.2005-VI.2006 Dyrektor Instytutu Ekonomii i Socjologii, PWSBiA w Warszawie.Wykładał w kilku uczelniach wyższych, obecnie związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Warszawską Szkołą Wyższą z siedzibą w Otwocku. Doświadczenie zawodowe rozwijał między innymi w Departamencie Kredytów w jednym z oddziałów banku PKO BP S.A., na stanowisku analityka finansowego w Excelsior Capital Partners, eksperta zewnętrznego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Specjalisty w Zakładzie Informatologii Instytutu Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej w Warszawie. Redaktor naczelny czasopisma naukowego pt.International Journal of Innovation in Social Sciences and Engineering IJISSE w Międzynarodowym Instytucie Innowacji Nauka-Edukacja-Rozwój w Warszawie. Publicysta w czasopiśmie iOtwock.info. Konsultant w: Wschodni Klaster Innowacji i w firmie ePrognosis. Współpracuje z Narodowym Instytutem Studiów Strategicznych. Od I.2014 członek Zarządu Koła Naukowego w Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa w Warszawie. W pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim badaniem znaczenia i innowacyjności na procesy gospodarcze. Jest współautorem trzech podręczników akademickich i ponad 50 innych recenzowanych publikacji naukowych.
Dr Kateryna Novikova – Członek Rady Programowej
Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii (społeczeństwa współczesne), historyk, tłumaczka, entuzjastka technologii i nowych mediów. Autor ok. 40 publikacji w różnych językach, w tym jednej monografii własnej. Do zainteresowań badawczych należą praktyki nieformalne a sieciowy kapitał społeczny w wymiarze ekonomicznym i politycznym, społeczny wymiar postępu technologicznego (w tym w szczególności przyszłość pracy i zatrudnienia oraz samozatrudnienia), a także dyskurs innowacyjności, imitacji i kreatywności. Jest ekspertem oceniającym wnioski o finansowanie badań naukowych i działań samorządu lokalnego i organizacji pozarządowych m.in. w belgijskim FNRS, Komisji Europejskiej (EACEA) i innych. Obecnie adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Dr Marcin Mielnik – Członek Rady Programowej
Doktor historii, doktorat obronił na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Absolwent Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia podyplomowe z Archiwistyki i zarządzania dokumentacją (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego). Doświadczenie zawodowe zdobywał na Uczelniach. Sprawował funkcje opiekuna studenckich kół naukowych, pełnił funkcję archiwisty, był członkiem organów Uczelni takich jak Komisja Jakości Kształcenia. W latach 2016-2017 pełnił funkcję Rektora. Autor publikacji recenzji z zakresu historii polskiej policji XIX wieku, głównie tematyka dotyczy powstania i funkcjonowania policji w Księstwie Warszawskim.
Dr Mirosław Matosek – Członek Rady Programowej
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Zainteresowania naukowe: komunikacja społeczna, zarządzanie wiedzą, innowacje, bezpieczeństwo informacji, zarządzanie bezpieczeństwem transferu danych w Internecie, komunikacja społeczna w realizacji strategii samorządów terytorialnych i przedsiębiorstw. Ważniejsze prace naukowe: Aktywność innowacyjna w zespołach transgranicznych, [w:] Zeszyty Naukowe, seria Ekonomia, Wydawnictwo WSEI, Lublin 2014, Marketing partnerski w obliczu wielokulturowości [w:] J. Wróblewski, „Zarządzanie w czasach kryzysu”, Wydawnictwo WSBI w Dąbrowie Górniczej, Komunikacja społeczna w realizacji strategii samorządów terytorialnych i przedsiębiorstw [w:] Zeszyty Naukowe WSEI, seria: Ekonomia, Zeszyt Tematyczny ”Narzędzia sterowania rozwojem regionu”, Lublin 2012, Kultura innowacyjna jako czynnik realizacji strategii zrównoważonego rozwoju Asea Brown Boveri [w:] R. Grądzki, M. Matejn (red.), „Rozwój zrównoważony – zarządzanie innowacjami ekologicznymi”, Katedra Podstaw Techniki i Ekologii Przemysłowej Politechniki Łódzkiej, Łódź 2009.
Dominik Bralczyk – Członek Rady Programowej
Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego (Instytut Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej UJ), doświadczenie zdobywał w naczelnych organach administracji publicznej (Kancelaria Sejmu) i wymiaru sprawiedliwości (Naczelny Sąd Administracyjny – Biuro Orzecznictwa) oraz w firmach sektora prywatnego (Agencja ABC Media, Wydawnictwo ISKRY). Autor publikacji, opinii i ekspertyz prawnych z zakresu ochrony własności intelektualnej i nieuczciwości naukowej od lat specjalizujący się w problematyce związanej ze szkolnictwem wyższym (w latach 2005 – 2010 asystent rektora i specjalista ds. prawnych Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP). Biegły sądowy z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego.
Adam Andrzejewski – Członek Rady Programowej
Nasz oddany Przyjaciel i Współpracownik Adam Andrzejewski – zmarł 5 stycznia 2020 r. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. |
Wspomnienie o Adamie Andrzejewskim:
Absolwent ekonomii, słuchacz studiów podyplomowych z kwalifikacji pedagogicznej,. Doktorant na Wydziale Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Asystent w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Członek Zespołu ds. Edukacji dla Bezpieczeństwa przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni przy Prezydencie Miasta Wałbrzych realizujący program przeciwdziałania zagrożeniom w środowisku szkolnym i lokalnym. Za aktywną działalność wyróżniony wieloma certyfikatami i świadectwami. Zainteresowania naukowe i badawcze oscylowały głównie wokół wyzwań w kontekście diagnozy i profilaktyki uzależnień chemicznych i od e-czynności środowiska opiekuńczo-wychowawczego; diagnozy kompetencji odbioru nowych mediów i bezpiecznego korzystania z współczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych przez dzieci i dorosłych; kształtowania umiejętności piśmiennictwa medialnego przez odbiorców mediów cyfrowych; cyberprzestrzeni i światów wirtualnych; ekonomicznej kwantyfikacji współczesnych wyzwań pedagogiki pracy.